Balaton Sound Festival Info

 

 

 

Vstupenky a vstup na festival

Kde koupím vstupenky?

Vstupenky si můžete koupit přímo v našem webshopu.

Můžete si také koupit vstupenku na místě v hotovosti nebo zaplatit kartou, ale doporučujeme, abyste si ji koupili s předstihem a to nejen proto, že je takto levnější, ale i proto, že Balaton Sound je už několik let vyprodanou akcí, takže byste neměli riskovat, že vám vše unikne a budete muset stát u vchodu.

Helpdesk pro vstupenky

V případě, že jste koupili nebo se chystáte koupit vstupenky v našem webshopu, klikněte, prosím, zde na náš  Helpdesk.

Typy vstupenek & pravidla

Informace o vstupenkách naleznete  zde.

Základní věci, které potřebujete vědět o vaší vstupence:

 • Vaše vstupenka (on-line kupón) bude vyměněna u vchodu za náramek
 • Všechna práva vztahující se ke vstupence jsou zahrnuta v kódu na vstupence - nejste si jisti, co vše vaše vstupenka zahrnuje?
 • Vstupenky mají jednotný design a nevztahují se ke konkrétní osobě, proto první osoba, která se prokáže kódem na vstupence, obdrží náramek
 • V případě podvodu (např. neoprávněný vstup s kódem) Balaton Sound nesmí předat náramek či novou vstupenku ani držiteli vytištěné vstupenky. Balaton Sound nenese odpovědnost v případě podvodu
 • Dávejte na svůj kód pozor a nedovolte, aby někdo pořizoval kopie, fotografie či natáčel vaši vstupenku

Náramky:

 • Náramky jsou platné pouze tehdy, pokud je nosíte na zápěstí
 • Náramky, které jsou poškozené, lepené, ustřižené nebo s rozepnutým patentem a volnější než vaše dlaň, jsou považovány za neplatné!!
 • Náramky jsou nepřenosné na jinou osobu
 • Poškozené a ztracené náramky nelze nahradit

Padělatelé vstupenek a ti, kteří se na padělání podílí, budou trestně stíháni.

Vezměte, prosím, na vědomí, že organizátoři si vyhrazují právo provádět změny v programu.

 

Check-in na festival

Od roku 2016 je u vstupu na festival nový check in systém. Tento systém bude funkční těsně před vstupem na festival, kde se budou měnit vouchery za festivalovou pásku.

Pro vstup na Ostrov rozhodně potřebujete Váš kód (bar code, QR code). Takže ho nezapomeňte! Doporučujeme ho mít i v PDF formátu na Vašem telefonu.  Od letošního roku ho budete potřebovat (spolu s platným průkazem totožnosti) k získání náramku!
Prosím, zkontrolujte si všechny související informace a nezapomeňte si Váš průkaz totožnosti.

Personalizace vstupenek je důležitá, abychom zamezili nevhodnému využívání lístků a rovněž tak odfiltrovali osoby, na které je mezinárodně vydán zatykač nebo se nacházejí na mezinárodním watch-listu. Data skenované z Vašeho  platného průkazu totožnosti nebo cestovního pasu budou uloženy v souladu se zákony o ochraně osobních údajů v Maďarsku a EU. 

 

Děti na Balaton Soundu – nejmenší fanoušci

I ti nejmenší návštěvníci jsou vítáni na Balaton Soundu! Děti do 11 let (s datem narození po 9. červenci 2006) se mohou festivalu účastnit zcela zdarma.

Děti mladší 14 let mohou na festival vstoupit a účastnit se jej pouze v doprovodu dospělého.

Mohu vstupenku vrátit?

Vezměte, prosím, na vědomí, že vstupenky jsou nevratné.

Zapomněl jsem si vstupenku doma

Abyste mohli vstoupit na festival, určitě budete potřebovat váš kód (čarový kód, QR kód), tak ji doma nezapomeňte! 

Můj domácí mazlíček @ Balaton Sound

„Mírumilovná" zvířátka (většinou se tím myslí: psi, fretky, mazlíčci myšího typu) jsou na Balaton Soundu vítána. Přečtěte si, prosím, naše pravidla s více detaily read our Policy.

Přijedu autem / na motorce

Vezměte, prosím, na vědomí, že bez povolení nebudete moci vstoupit do festivalového areálu. Žádáme vás, abyste využili parkoviště vyhrazené pro festival, které najdete vedle Szent István út, což je asi pět minut chůze od festivalového areálu. Nemůžeme převzít odpovědnost za věci ponechané v autě, ale parkoviště disponuje kamerovým systémem.

 

Co přivézt & co ne

Co si máte přivézt a co raději nechat doma

Prosíme, nechejte doma:

 • Alkohol: není povolen v jakémkoliv množství
 • Nelegální drogy a všechny stimulanty: prosíme, NE…
 • Plynové ohřívače a plynové nádoby: v areálu festivalu není povoleno vařit (včetně kempů), pokud jde o stravování, máme pro vás spoustu možností
 • Pyrotechnické předměty: jsme dobře vybaveni na to, abychom vás ohromili s našimi pyrotechnickými
  shows
 • Sklo: velmi nebezpečné…..
 • Bojové a řezné nástroje: ​žádné násilí a řezání…to je jasné, že?
 • Deštníky: přivezte si raději pláštěnky
 • Všechny předměty ohrožující fyzické zdraví druhých: podle platných zákonů nemáte dovoleno nosit s sebou předměty, které specificky ohrožují bezpečí veřejnosti (nože s čepelí delší než 8 cm, vystřelovací nože, plynové spreje, black jacky, atd.) Podobné předměty musí být předány bezpečnostní službě u vchodu do areálu, aby je mohla zkontrolovat

Pokud si nejste jisti, zda některý z vašich předmětů může být přinesen na festival MasterCard Balaton Sound, podívejte se na kompletní seznam v Pravidlech  (the Policy) nebo kontaktujte náš Helpdesk aby se zabránilo nepříjemnostem u vstupu.

Můžete si přivézt:

 • Jídlo: přivezte si vlastní jídlo do areálu, ale ujistěte se, že se nejedná o velkoobchodní množství. Místní obchody jsou v blízkosti festivalu a přímo na místě najdete spoustu stánků s jídlem a barů!
 • Nápoje: nealkoholické nápoje jsou na festivalu povoleny: 1 PET lahev / maximálně 2,5 litrů na návštěvníka
 • Cigarety: maximálně 20 balíčků cigaret, 10 balíčků doutníčků a 10 kusů doutníků je povoleno na jednoho návštěvníka

Nezapomeňte:

-    Vaši vstupenku (QR code/barcode) a platný průkaz totožnosti nebo cestovní pas
-    Voděodolný stan, spacák, matraci, baterku,...no v případě, že na něco zapomenete, budete mít k dispozici nadstandartní kempingový obchůdek, kde zakoupíte všechno, co byste mohli potřebovat ZAKOUPIT kempovací sadu předem!
-    Uzavřenou obuv, sandály, žabky
-    Hygienické potřeby, ručník, antibakteriální gel, léky, které pravidelně užíváte, mýdlo
-    Čepici, sluneční brýle, pláštěnku, teplé oblečení, ponožky, plavky
-    Opalovací mléko, krém/sprej proti komárům a klíšťatům
Vstupenku si rovněž můžete zakoupit na místě v hotovosti nebo kartou, no doporučujeme ji zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu a vyhnout se tak dlouhým řadám u vchodu.
Nezapomeňte si doma vstupenku/ ID/ cestovní pas

 •  

Na festivalu Balaton Sound

Placení na Balaton Soundu

Na festivalu Balaton Sound si můžete vychutnat bezhotovostní systém, když si budete chtít cokoliv koupit – od pití, jídla až po oblečení, prostě cokoliv! Můžete postupovat dvěma způsoby – buď s vaší MasterCard® PayPass™ a Maestro® PayPass™ kartou nebo můžete mít oficiální  Festipay kartu. Když budete používat svoji MasterCard nebo dobíjet svoji Festipay kartu kreditní kartou, nebudete muset vyměňovat peníze na maďarské forinty (HUF), jen pokud budete chtít dobít si kartu hotovostí, bude nutné si peníze na forinty vyměnit. Směnárnu naleznete příhodně v areálu festivalu. Ve městě můžete používat svoji kreditní kartu téměř všude, ale hotovost se vám může hodit.

Fotografie & videa na festivalu

Samozřejmě, že na festivalu Balaton Sound můžete fotit pro vlastní potěšení, ale v případě, že budete fotit či natáčet účinkující, budete potřebovat písemný souhlas od organizátorů. Pokud natáčíte či fotíte pro určitá média a chcete materiál dále publikovat, konzultujte tuto možnost s našimi kolegy v Tiskové kanceláři nebo je můžete kontaktovat na press@balatonsound.hu!

Je dobré vědět: abyste měli z festivalu Balaton Sound nezapomenutelný zážitek, neustále vytváříme zvukové a video záznamy. Můžete mít štěstí a objevit se na tomto trvalém záznamu, ale vaše jméno bude zmíněno jen v případě, že nám podepíšete souhlas. Uvědomte si však, že si nemůžete dělat žádné nároky na zobrazení na těchto materiálech (více informací najdete v Pravidlech Policy).

První pomoc

K dispozici je zařízení První pomoci přímo v areálu festivalu. Rádi bychom vás požádali, abyste na sebe a vzájemně dávali pozor. Doporučujeme vám se osvěžovat spoustou nealkoholických nápojů, mazat se ochranným krémem a nosit pokrývku hlavy. V případě, že se nebudete cítit dobře, navštivte, prosím, zdravotnický personál. 

Nabíjení telefonu/fotoaparátů/jiných zařízení

Budete mít několik možností si vše dobít! Více informací již brzy.

Potřebuji pomoc

V případě, že budete potřebovat pomoc před festivalem, kontaktujte nás, prosím, zde - here, během pobytu na festivalu můžete o informace požádat zaměstnance festivalu v Info pointu.

Ztráty a nálezy

Shromažďujeme ztracené věci na informačních stáncích, tak když něco ztratíte, měli byste se nejprve zeptat zde. Pokud něco najdete, oceníme, když nalezené věci ponecháte u našich zaměstnanců na informačních stáncích.

Jídlo & pití na festivalu

Všude na Balaton Soundu návštěvníci najdou malá centra s restauracemi, které reflektují vzrušující kulinářské prostředí festivalu. Jídla různých národností, zajímavé produkty maďarské kuchyně, nejlepší vína z oblasti Balatonu a komplexní kultura pálinky – to vše bude zastoupeno na letošním festivalu.  

Kromě obvyklých kuchyní můžete ochutnat indické, transylvánské, řecké, italské, francouzské, mexické, bavorské a thajské jídlo, můžete ochutnat vařenou kukuřici, různé druhy těsta, pizzu, obrovské palačinky a hot dogy. Vegetariánské jídlo je také k dispozici v neuvěřitelné rozmanitosti. Pokud máte žízeň, neváhejte navštívit jeden z mnoha desítek hospod, vinných pavilonů, palinka hospod a pivních stánků.

Služby

Určitě najdete na Balaton Soundu tyto služby a ještě jich přibyde mnohem více!

 • Bankomat: bankomaty jsou k dispozici přímo na místě a také v Zamárdi
 • Směnárna: směnárenské budky jsou v Zamárdi, takže můžete snadno sehnat maďarské forinty
 • Internet: na festivalu je spousta wi-fi pointů, tak můžete být stále v obraze
 • Hlídané skříňky / úschovna: nechejte svoje nejdůležitější předměty ve své skříňce nebo svoje zavazadla v úschovnách! Sežeňte si hlídanou skříňku předem! (Poznámka: můžeme být odpovědní pouze za předměty, které necháte v těchto bezpečných a hlídaných skříňkách, tak je využijte.)

Toalety & sprchy

Přímo v areálu je několik zařízení s toaletami. Žádáme vás, abyste na toaletu nechodili ke stromům, do keřů a na travnaté plochy.

Sprchy jsou umístěny v kempovacích zónách. Udržujte, prosím, sprchy a toalety tak čisté, jak to bude možné a snažte se neplýtvat vodou.

Bezpečnost

Balaton Sound vždy kladl bezpečnost mezi své hlavní priority. Bezpečnost je bez debat jednou z nejdůležitějších věcí na festivalu, který hostí tisíce návštěvníků. Neustále pracuje na úpravách nařízení o ochraně zdraví a bezpečnosti, která podléhají velmi přísným opatřením. Každý rok se mění celá akce a spolu s ní i pravidla a bezpečnostní pokyny. Stále musíme čelit novým výzvám. Celé dějiště festivalu bude neustále kontrolováno, a to jak před jeho začátkem, tak v průběhu. Areál bude monitorován kamerovým systémem. Budou zde také přítomny stovky pracovníků bezpečnostního personálu a státní policie. Úzce spolupracujeme také se všemi relevantními autoritami jako jsou protiteroristické jednotky, záchranná služba, policie a související mezinárodní organizace.

 

 • Balaton Sound má také nový check - in systém. Je potřeba, aby se každý návštěvník prokázal platným průkazem totožnosti. Prosíme, abyste si při balení zavazadel zkontrolovali, zda máte všechny potřebné doklady. Průkaz totožnosti je nezbytný, abyste dostali festivalový náramek. Zde se dozvíte více o novém check - in systému: http://www.balatonsound.cz/#check-in

Věříme, že všichni rozumíte nezbytnosti těchto nařízení a vzájemnou spoluprací si tak užijeme #sound2017 od začátku až do konce. Celý náš tým dělá to nejlepší, co je ve jeho silách, aby návštěvníkům zajistil bezpečnou a bezstarostnou dovolenou! Brzy na viděnou!

 

Co přivézt a co ne

Mějte prosím na paměti a zkontrolujte si předměty, které si s sebou můžete přinést a které nikoli. Před vstupem na festival budete zkrontrolováni bezpečnostními pracovníky a bude vám případně odebráno vše, co je považováno za nebezpečné a nevhodné.

 • Alkohol, cigarety & drogy: Dovolujeme si vás požádat, abyste pili přiměřené množství alkoholu a kouřili přiměřené množství cigaret a úplně se zdrželi užívání drog. V barech nebudou opilí hosté a návštěvníci pod 18 let obslouženi alkoholickými nápoji. Důležité: užívání omamných látek je přísně zakázáno v souladu s platnými zákony.
 • Dávejte na sebe vzájemně pozor: Dávejte pozor na svoje přátele. Pokud bude někdo pociťovat závratě, bude nemocný, slabý nebo bude mít problémy se zrakem, okamžitě kontaktujte zdravotnický personál. Chraňte se před sluncem, jezte a odpočívejte co nejvíc, pijte co nejvíce nealkoholických nápojů a pravidelně si umývejte ruce! Alkohol pijte opatrně, abyste se vyhnuli nehodám způsobených opilostí.  Neužívejte žádné drogy a používejte vhodnou ochranu při sexu. Dávejte na sebe pozor, ale i na své blízké! Vezměte prosím na vědomí, že organizátoři neberou odpovědnost za případné škody u osob a cenností.
 • Slunečný Sound: Je důležité, abyste u sebe měli ochranu proti slunečnímu záření. Používejte pravidelně opalovací krém, noste tričko a pokrývku hlavy, abyste si nepřivodili úpal. Je velmi důležité pít hodně vody!
 • Léky: Pokud musíte pravidelně brát léky, přivezte si dostatečné množství. Zdravotní středisko má jen určité množství nejnutnějších léků, v případě potřeby.
 • Cennosti: Přivezte pouze nejnutnější věci k pobytu ve festivalovém kempu. Pokud je to možné, nechejte si své cennosti doma. Pro ty cennosti, které si s sebou vezmete, využijte prosím naše bezpečnostní skříňky. Mějte pořád při sobě své osobní dokumenty a dávejte si na ně pozor. Prosíme vás o předání nalezených předmětů do Info Pointů, kde můžete také najít svoje ztracené věci.
 • Pěkná příroda: Chraňte přírodu. Chraňte stromy, neodhazujte odpadky a sbírejte a třiďte svůj odpad. Také vás žádáme o to, abyste nechodili na toaletu ke stromům, do keřů a na travnaté plochy.
 • Problémy s jídlem: Je velmi důležité, abyste neskladovali žádné jídlo ve svých stanech.
 • Kontaktní čočky: Z hygienických důvodů vám doporučujeme návštěvníkům s kontaktními čočkami, aby během pobytu na festivalu používali brýle, jednodušeji se nosí a udržují čisté.
 • Bezpečný sex: Prosíme, abyste se vyvarovali neopatrným sexuálním vztahům! Vždy mějte na mysli nutnou ochranu a používejte kondomy!
 • Bodysurf: Z bezpečnostních důvodů je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO věnovat se bodysurfu! Kdokoliv nebude tohle pravidlo respektovat, bude vytažen z davu, a pokud to bude nutné, i vyloučen z festivalového areálu.
 • Hluk: Abyste si mohli chránit sluch, používejte špunty do uší, když budete stát blízko k pódiu. 
 • Vstup na festival v případě, že vstupenky jsou vyprodány: Pokud je festival vyprodán, za účelem ochrany návštěvníků může personál festivalu nařídit omezený počet diváků na daná vystoupení a zakázat vstup na dané vystoupení, i když budete mít platný náramek. Aby se tomu zabránilo, žádáme vás, abyste na koncerty, které jsou pro vás obzvlášť důležité, dorazili včas. Pokud tak neučiníte, můžete čekat dlouho, než se dostanete dovnitř.
 • Chůze po festivalovém areálu: Dostat se z jednoho místa na druhé může trvat déle, než byste čekali a to kvůli davům. Proto vám radíme vyrazit dřív, abyste došli na koncert včas. Hlavní ulice mohou být zacpané lidmi, buďte proto trpěliví, nestrkejte do druhých, nechoďte proti davu a postupujte spolu s davem.
 • Nehody & trestná činnost: V případě nehody nebo zranění, kontaktujte prosím neprodleně zaměstnance festivalu a požádejte je o pomoc. Nevolejte okamžitě ambulanci, pokud to bude nutné, udělají to zaměstnanci festivalu za vás. Rychlá pomoc je zdarma na území festivalu. Pokud se stanete svědkem nebo obětí jakéhokoliv zločinu nebo budete potřebovat jakoukoliv pomoc, neváhejte se obrátit na kohokoliv z bezpečnostního personálu.
 • Extrémní povětrnostní podmínky: Venkovní akce mohou být vždy narušeny extrémními povětrnostními podmínkami. Naši zaměstnanci jsou neustále v kontaktu s Národní meteorologickou službou (OMSZ), v případě jakýchkoliv mimořádných událostí vám dáme včas vědět. Organizátoři vám poskytnou aktuální informace o počasí na všech našich informačních platformách. Tam také získáte informace o nebezpečném UV záření, extrémních teplotách nebo aktuální koncentraci pylu. Pokud by měla nadcházející den přijít bouřka a zesílit vítr, organizátoři vás budou informovat. Je důležité, abyste na podobné situace byli připraveni včas: zabezpečte si stan, umístěte své věci do bezpečí a připravte si vhodné oblečení. Při bouřce se snažte vyhnout vysokým stromům a elektrickým zařízení a zůstaňte v otevřeném prostoru. Při silném větru budou koncertní stany evakuovány z důvodů bezpečnosti – pokud varování o větru uslyšíte, opusťte tyto stany. 
 • Chování v davu: Když se pohybujete s davem, vždy jděte stejným směrem a stejnou rychlostí jako ostatní. Pokud cítíte, že dav začíná panikařit, snažte se dostat na okraj pohybem do boku nebo dopředu. Nejmenší šance zranění nebo odvlečení davem je na bocích davu.

Zboží

Vezměte si Balaton Sound festival s sebou! Zboží bude k dispozici v několika obchodech přímo na místě!

Komerční aktivity

Přejete-li si provozovat jakékoliv komerční nebo reklamní aktivity na festivalu Balaton Sound, můžete tak činit pouze s písemným souhlasem organizátorů. Pro tyto činnosti máme otevřené výběrové řízení.

Počasí

Během Balaton Soundu je počasí většinou úžasné! To znamená, že je obvykle slunečno a může být opravdu horko! Podívejte se na předpověď počasí, než vyrazíte do Zamárdi, ale přivezte si ochranný krém, plavky a cokoliv, co si běžně berete na letní dovolenou. Také se ujistěte, že máte pláštěnku, kdyby náhodou. Vezměte na vědomí, že se festival bude konat i za nepříznivého počasí, ale doufejme, že na to nedojde :)

Jak se dostat do Zamárdi

Kde je Balaton Sound?

Balaton Sound se koná ve městě Zamárdi u jezera Balaton.
 

 

Jak se pohybovat po Zamárdi

Více informací již brzy?

 •  
 

Kempování

Ubytování

Můžeme vám nabídnout několik možností jak kempovat na Balaton Soundu. Podívejte se prosím na naši stránku s ubytováním, kde najdete detailnější informace! Ubytovaní!
 
 
Budete potřebovat další kempovou vstupenku, abyste měli přístup do jakékoliv kempingové zóny festivalu Balaton Sound! Chci zjistit ceny!
 

Specifika stavění stanu

Když si budete vybírat místo na stanování, vyhněte se větším cestám a trasám pro služební vozidla..
 
Prosíme vás, abyste následovali těchto pokynů týkajících se velikosti stanu:
 • Stan pro 1-2 osoby: 2 x 2 metry
 • Stan pro 3-4 osoby: 4 x 2 metry
 • Mějte prosím na vědomí, že altány (např. party stany s nebo bez bočních panelů) jsou povoleny pouze v oblastech s dostatečným prostorem pro další táborníky
 

Toalety & sprchy

Přímo na místě je vám k dispozici mnoho zařízení s toaletami! Žádáme vás, abyste nechodili na toaletu ke stromům, do keřů a na travnaté plochy.
Sprchy jsou také k dispozici v kempovací zóně. Udržujte prosím toalety a sprchy co nejčistější a snažte se neplýtvat vodou.
 
Ve sprchách najdete zásuvky na fény, žehličky na vlasy a také zrcadla.
 

Elektrické zásuvky

V kempovací zóně nejsou k dispozici žádné elektrické zásuvky a žádáme vás, abyste nevozili generátory. Svoje nejdůležitější zařízení můžete dobíjet u dobíjecích stánků.
 

Oheň / plyn / táborák / hořák

Mějte prosím na paměti, že je přísně zakázáno rozdělávat oheň v celém areálu festivalu! Je také zakázáno mít plynové lahve, což znamená, že není možné si v areálu vařit. V celém areálu bude bezpočet možností stravování.